Fall 2020 President’s List

Rochester Community and Technical College

Adams: Sydnie Bissen;

Altura: Myia Ruzek, Mitchell Wozney;

Austin: Rachel Quandt, Elaine Tufte;

Newsletter signup for email alerts

Brownsdale: Josi Drake;

Byron: Garrett Alberts, Jackson Bandy-Schroeder, Kate Cornick, Nathaniel Friess, Nina Friess, Tate Halgrimson, Jordan Harding, Justin Harding, Amy Kyllo, Lydie Lake, Ella Ouverson, Conner Strain, Hannah Watson, Mary Watson;

Cannon Falls: Kaia Conzemius;

Chatfield: Hudsen Durst, Avianna Ruskell, Hailee Stock, Debra Strain;

Claremont: Jessica Wipf;

Dexter: Carson Abbott, Jaimee Siemers;

Dodge Center: Alicia Frarck, Chelsea Thielen, Benjamin Walters, Elijah Walters;

Dover: Mariah Palmby, Anthony Swenson, Jody Wiza;

Eyota: Grace Allen, Jaden Andring, Erika Banitt, Andrew Brock, Kyra Courson, Madalyn DeYoung, Kaylee Gerdts, Carly Mauseth, Hannah Schepp, Adam Wibstad;

Grand Meadow: Laney Anderson, River Landers;

Hayfield: Cela Carney;

Hokah: Sara Bernsdorf;

Kasson: Brooklyn Aarsvold, Riley Briggs, Emily Dahanaike, Michael DeFranco, Greta Glowacki, Brooke Gullickson, Dylon Hegna, Isabelle Ryan, Rylie Splittstoesser, Adam Thompson;

Kellogg: Michael Guidinger, Caitlyn Gusa;

Kenyon: Kendra Kispert;

La Crescent: Laura Eichmann;

Lake City: Katherine Gilman, Mara Goihl, Alexis Haneca, Mary Harteneck, Gabriela Herrera Mateo, Lisa Thornton;

Lanesboro: Olivia Rogers;

LeRoy: Gabriel Jarrod;

Lewiston: Connor Haag, Ella Miller;

Mantorville: Jora Gergen, Abbigaiyle Liudahl, Ava Nelson;

Mazeppa: Rosa Perrotti, Kimmetha Weber;

Oronoco: Logan Brase, Truman Dangerfield, Kylie Davidson, Madison Dudley, Samantha Gisi, Ashley Grabau, Cora Tsang;

Pine Island: Madisyn Collins-Simones, Dylan Las, Cade Predmore, Mark Trisko;

Plainview: Brady Folkert, Kaylin Liebenow, Graham McClure, Izaak Stevens, Steven Zimmerman;

Racine: Raymond Fjetland, Joanna Hansen, Sean Hansen;

Red Wing: Kylie Stockton, Toni Zimmermann;

Rochester: Salma Abdi, Nastaho Abdullahi, Maimuna Aden, Shuayb Aden, Ifrah Ali, Azzam Alnahed, Benjamin Amundrud, Azame An, Kyleigh Anderson, Ryan Anderson, Christopher Andreen, Natalie Bacon, Skye Badger, Mary Baker, Sheridan Baker, Zachary Bickel, John Bitz, Melanie Boyer, Deanne Breitenbach, Jennifer Brewington, Tess Buescher, Rochelle Burke, Anna Carlson, Matthew Carpenter, Hayden Chang, Tara Cutten, Rafael da Silva, Trenton Dahnert, Esme Decker, Hunter Dee, Kelly Dieser, Madyson Dreyling, Brinley Dunn, Waad Elkhalifa, Chantelle Feddersen, Joshua Flatten, Eleanor Forstie, Piper Fuller, Timothy Galvin, Yandong Gao, Colton Garity, Grace Gora, Paris Goulette, Natalie Greenwood, Brennan Gregorich, Grace Guetter, Kaylee Guetter, Morgan Guo, Kevin Hagstrom, Amela Hamzagic, Cole Hansen, Andrea Hart, Manal Hasan, Mohammed Hasan, Yusra Hassan, Berina Heldovac, Rebecca Herzog, Harmony Hicks, Justus Hicks, Tristyn Hildman, Taylor Hodenfield, Jerod Hofbauer, Caroline Johnson, Connor Johnson, Jacob Johnson, James Johnson, Jessica Kaiser, Julia Kaloumenos, Youngju Kim, Esau King, Nathan Knauer, Joseph Knopp, Maria Kramer, Maria Kraus, Zoe Kurup, Robert Lager, Thi Lai, Aiden Larson, Mackenzie Lee, Brian Lettelleir, Stephanie Lin, Lydia Lowe, Sarah Luster, Awab Magzoub, Andrean Maier, Tonishe Manship, Jarrett Manson, Peyton Martin, Isaac Mattson, Fatima Merza, Mohammed Mohamed, Cody Mollert, Jenna Montonye, Ladan Mumin, Allison Nathan, Hope Nelson, Mara Nelson, Riley Neumann, Josiah Newton, Ngoc Nguyen, Trung Nguyen, Alicia Niemann, Luke Nienow, Jonathan Olander, Jasmine Olmos, Sydney Olson, Claire Otis, Benjamin Pauley, Amy Phan, Mikayla Ramsey, David Reiter, Lexis Riley, Olivia Riley, Quinn Rinden, Elaina Robertson, Ryder Rolbiecki, Amy Romanauski, Ella Rowley, Sarah Ruona, McKenna Ruschmeyer, Lucas Sanner, Elena Schultz, Ann Scripture, Akrapa Seetalaratsamee, Steven Shallcross, Ethan Smith, Grace Sprecher, Thomas Stahl, Claire Stone, Elias Stroope, Rochelle Tagatz, Autumn Thompson, Jenny Tran, Nha Le Tran, Phi Tran, Ethan VanderWaerdt, Edina Velagic, Tait Vo, Peter Walther, Andrew Werning, Lexy Williams, Paige Wright, Mark Young;

St. Charles: Amy Bauer, Amanda Coleman, Abbigail Prigge;

Spring Valley: Heather Aarsvold, Philip Engesser;

Stewartville: Vivian Chase, Baylee Edwards, Debra Jones, Mayra Miner, Viktoriia Shevchuk, Emily Wandler, Lily Welch;

Theilman: Sydney Heil;

Winona: Rhonda Brommerich, Luis Ospina Velasquez;

Zumbro Falls: Jack Haglund, Caleb Roberson;

Zumbrota: Tonya Dahlen, Sydney Higley, Siddha Hunt, Brady Schran, Shelby Steier, Mattilyn Stensland.