2019 Spring Dean's List

Adelphi University (Garden City, N.Y.) – Rochester: Amber Torvund.

Ashland University (Ashland, Ohio) – Elgin: Sarah Hart.

Baldwin Wallace University (Berea, Ohio) – Stewartville: Bobbie Hart.

Buena Vista University (Storm Lake, Iowa) – Austin: Anne Malliet. Eyota: Madison Field. Hayfield: Kelsey Roe. Rochester: Troy Finnegan.

Grinnell College (Grinnell, Iowa) – Rochester: Anna Karon.

Iowa Lakes Community College (Esterville, Iowa) – Austin: Lonyjera Okal. Preston: Bronson Hahn. Spring Valley: Simon Broadwater.

Iowa State University (Ames, Iowa) – Austin: Connor Bollum, Karla Kubesh, Sawyer Myers. Goodhue: Haley Hinrichs. Lanesboro: Stephanie Erickson, Madeline Snyder. Oronoco: Marissa Breider, Josh Pederson. Rochester: Emma Duff, Natalie Grimm, Noah Henrichsen, Jenna Rasmusson. Rose Creek: Julia Mullenbach.

Miami University (Oxford, Ohio) – Rochester: Olivia Baratz, Erica Dettinger.

Millikin University (Decatur, Ill.) – Oronoco: Daria Koon. Rochester: Isabella Loutfi. Wabasha: Paul Cushman.

Saint Catherine's University (St. Paul) – Rochester: Molly McDevitt.

Southwest Minnesota State University (Marshall) – Hayfield: Donavan Phoenix. Kasson: Amber Coleman. Lake City: Lidia Wallerich. Rochester: Jonathan Dicke, Alex Ney, Alissa Rojak. Salem: Isabella Erickson. Winona: Hayley Gerdes.

Umass Lowell (Lowell, Mass.) – Rochester: Nyanagol Agoth.

University of Hartford (West Hartford, Conn.) – Rochester: Jayke Workman.

University of Rochester (Rochester, N.Y.) – Rochester: Anna Cook.

University of North Dakota (Grand Forks, N.D.) – Austin: Madison Overby. Byron: Paige Fode. Cannon Falls: Brooke Kimmes. Eyota: Jacob Kullot. Mantorville: Madison Minette, Benjamin Stafford. Red Wing: Matthew Hart, Travis Toivonen. Rochester: Madison Wahlen, Rachel Guyer, Emil Schuster, Ohemaa Kyeibaffour. Rushford: Spencer Majerus. Winona: Yousef Almatrok. Welch: Alexis Winfrey.

Upper Iowa University (Fayette, Iowa) – Caledonia: Ethan DuCharme, Ashley Gavin. Dexter: Maggie Streightiff. Grand Meadow: Adam Gehling. Rochester: Anna Winter. Spring Grove: Nicole Krenzke. Stewartville: Tanner Prochaska.

What's your reaction?

0
0
0
0
0