Spring 2019 Graduates

Bethel University (St. Paul) – Cannon Falls: Kellie Lawless. Claremont: Brea Peterson. Dennison: Laura Kohn, Alyssa Norby. La Crescent: Allison Adamski. Mantorville: Danika Hodgeman. Rochester: Karin Canakes, Elizabeth Homme, Jordan Jasik, Michaela Pfeifer. Rushford: Hannah Kopperud.

Carleton College (Northfield) – Red Wing: Emily Boxrud. Rochester: Mahdi Mohamed, Sophie Priso Nseke Mouelle, Madaline Talamantes. Wanamingo: Marcus Irrthum.

Carthage College (Kenosha, Wis.) – Rollingstone: Alissa Marek-Spartz. Rushford: Jeremiah Munson.

Central Methodist University (Fayette, Mo.) – LeRoy: Jennifer Kalenkoski.

Edgewood College (Madison, Wis.) – Rochester: Bailey Breuer.

Missouri S&T (Rolla, Mo.) – Rochester: Robert Foley.

North Dakota State College of Science (Wahpeton, N.D.) – Byron: Nixon Hillesheim. Winona: Thomas Connell. Zumbrota: Jerol Glasby.

North Dakota State University (Fargo, N.D.) – Austin: Noah Brehmer. Byron: Greg Harzler. Eyota: Harrison King, Wyatt Trester. Goodhue: Chase Danielson. Kenyon: Samantha Geislinger, Erica Meyers. Mazeppa: Morgan Olson. Pine Island: Laura Cragoe, Reed Petersen. Plainview: Thomas Zimmerman. Red Wing: Mariah Book, Lauren Bullick Grant, Veronica Kingston. Rochester: Nicole Angst, Kyle Bergstrom, Kendall DalBello, David Erickson, Alison Graham, Madeline Huizenga, Brent Johnson, Taylor Kazeck, Anna Krause, Matthew Mahle, Damian Mohawk, Monica Murray. Winona: Eric Krall.

Southeast Missouri State University (Cape Girardeau, Mo.) – Rochester: Grace Boyum.

Umass Lowell (Lowell, Mass.) – Rochester: Nyanagol Agoth.

University of Alabama (Tuscaloosa, Ala.) – Rochester: Prescott Pate Atkinson. Stewartville: Samuel Edge.

University of Albany (Albany, N.Y.) – Winona: Jessica Campbell.

University of Iowa (Iowa City, Iowa) – Houston: Spenser Santos. Kasson: Samuel Stoll. Mantorville: Hannah Mikkalson. Oronoco: Dakota Streit. Rochester: Olivia Cook, Abigail Cunningham, Audrey Haugen, Amrit Kanwar, Shannon Pedersen.

University of Minnesota-Crookston (Crookston) – Byron: Bradley Thalacker. Cannon Falls: Cole Zimmerman. Kasson: Zachary Finger, Justin Haase. Lake City: Maggie Mills. Plainview: Katie Krause, Andrea Mcgraw. Rochester: Joshua Blaise, Abigail Ritman.

University of Utah (Salt Lake City) – Hayfield: Alec Lovlein.

University of Wisconsin-Oshkosh (Oshkosh, Wis.) – Red Wing: Carley Marty.

University of Wisconsin-Stevens Point (Stevens Point, Wis.) – Byron: Isaac Jestus. Caledonia: Molly Troth. Kasson: Breeanna Goetz. La Crescent: Nicholas Urich. Rochester: Monica Fenlon, Erica Perkins, Madeline Reed. Winona: Olivia Stroinski.

Wartburg College (Waverly, Iowa) – Dodge Center: Jacob Huntley. Kasson: Tyler Schager. LeRoy: Cassidy Harrington. Pine Island: Lauren Rupprecht. Rochester: Ayomide Adebayo, Colin Jacobs.

What's your reaction?

0
0
0
0
0