ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT

Friday tee times at the Showdown at Somerby golf tournament

SECOND ROUND, FRIDAY

TEE NO. 1

7 a.m. — Brad Elder, B.J. Staten, Kevin Johnson

7:10 — Jerry Smith, Ben Bates, Mike Sposa

7:20 — Gary Christian, Trevor Dodds, Bradley Hughes

ADVERTISEMENT

7:30 — Tim O’Neal, Mario Tiziani, Michael Sims

7:40 — Nicholas Thompson, Skip Kendall, Bryn Perry

7:50 — John Riegger, Mark Brooks, Joel Edwards

8 — Andrew Johnson, Franklin Hatchett, Brian Unk

8:10 — Ryan Hietala, Blake Adams, Richard Swift

8:20 — Jeff Wood, Joseph Alfieri, Brett Bingham

8:30 — Zoran Zorkic, Brad Sutterfield, Mark Walker

8:40 — Justin Smith, Jeremy Anderson, Garrett Clegg

ADVERTISEMENT

8:50 — Kane Hanson, Chris Swanepoel, Jeff Sorenson

9 — Ian Hessels, Shad Muth, Rich Morris

Noon — Chris Anderson, Tjaart van der Walt, Aaron Watkins

12:10 — Pete Jordan, Jason Hill, Chris Smith

12:20 — Omar Uresti, Chad Collins, Tommy Tolles

12:30 — Marc Turnesa, Mike Capone, Emlyn Aubrey

12:40 — Jason Caron, Adam Riddering, Jim McGovern

12:50 —Brock Mackenzie, Curtis Malm, Jason Buha

ADVERTISEMENT

1 — Robin Freeman, David Ogrin, Greg Chalmers

1:10 — Adam Rubinson, Lee M. Williamson, Chris Botsford

1:20 — Boyd Summerhays, Scott Weatherly, Justin Hicks

1:30 — Jon Turcott, Kenneth Staton, Kevin Gessino-Kraft

1:40 — Josh Broadaway, Kyle McCarthy, Warren Schutte

1:50 — Shawn Wills, Marc Leishman, Tommy Biershenk

2 — Wil Collins, Dillon Dougherty, Don Berry

TEE NO. 10

7 a.m. — Deane Pappas, Chez Reavie, Fran Quinn

7:10 — Patrick Sheehan, Michael Long, David McKenzie

7:20 — Jay Delsing, Keith Nolan, Chris Thompson

7:30 — James Driscoll, Scott Dunlap, Ryan Howison

7:40 — Andy Morse, Scott Sterling, Jimmy Walker

7:50 — Nolan Henke, John Kimbell, Jeff Gallagher

8 — Kim Felton, Scott Parel, Erik Compton

8:10 — Camilo Benedetti, Brad Adamonis, Scott Petersen

8:20 — Tyler Williamson, Brian Smock, Chris Nallen

8:30 — Kelly Grunewald, Ramon Bescansa, Todd Barranger

8:40 — Tim Weinhart, Brian Vranesh, Jamie Broce

8:50 — Matt Anderson, Michael Harris, Andrew Tschudin

9 — Brent Delahoussaye, Ross Hamann, Nick Jones

Noon — Carlos Franco, Garth Mulroy, Brad Fritsch

12:10 — John Morse, Justin Bolli, Jason Allred

12:20 — Gabriel Hjerstedt, Jess Daley, Chris Riley

12:30 — Richard Johnson, Pat Bates, Roger Tambilini

12:40 — Len Mattiace, Tom Carter, Steven Bowditch

12:50 —Jay Williamson, Larry Mize, D.A. Points

1 — Jason Enloe, Esteban Toledo, Guy Boros

1:10 — Troy Kelly, John Humphries, Josh Williams

1:20 — Stephen Gangluff, Brad Ott, David Mathis

1:30 — Matt Weibring, Keoke Cotner, Thomas Aiken

1:40 — Fabian Gomez, Dan Olsen, Steve Schneiter

1:50 — Kris Blanks, Jesse Mueller, Steve Pleis

2 — Mark Baldwin, Ben Meyers, Jamie Lovemark (a)

What To Read Next
Caitlin and Jason Keck’s two-year term on the American Farm Bureau Federation committee begins next month.
The Minnesota Public Utilities Commission met on Jan. 5, 2023, to consider the application for Summit Carbon Solutions.
Qualified Minnesota farmers will receive dollar-for-dollar matching money to purchase farmland.
Wanda Patsche, new Farm Camp director, has farmed with her husband near I-90 in southern Minnesota since the 1970s and shares her passion for farming on her blog.