ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT

Girls basketball schedules

BIG NINE CONFERENCE

* Indicates non-conference game

Nov. 25 — *John Marshall vs. Rosemount, noon at Century; *Mayo vs. Lakeville North, 1:45 p.m. at Century; *Owatonna vs. Farmington, 3:30 p.m. at Century; *Austin vs. Hill-Murray, 4 p.m. at Austin; *Century vs. Lakeville South, 5:15 p.m. at Century.

Nov. 28 — *New Ulm at Albert Lea; *Cannon Falls at Faribault; *Mankato East at Waseca; *Northfield at Owatonna.

Nov. 30 — Faribault at Owatonna; *Worthington at Mankato East.

ADVERTISEMENT

Dec. 1 — Mayo at Winona; *Century at Rosemount; *John Marshall at St. Paul Johnson; *Mankato West at Marshall; *Austin at New Prague; *Albert Lea at Northfield.

Dec. 2 — *Bloomington Kennedy at Owatonna.

Dec. 5 — Winona at John Marshall; Albert Lea at Faribault; Austin at Mankato East; Mankato West at Owatonna; *Hastings at Century.

Dec. 26 — *Mayo, John Marshall, Century at Rotary tournament.

Dec. 27 — *Mayo, JM, Century at Rotary; *Albert Lea tournament; *Mankato West at St. Clair tournament.

Dec. 28 — *Mayo, JM, Century at Rotary; *Albert Lea tournament; *Faribault at Proctor; *Mankato East at St. Clair tournament; *Waseca at Mankato West.

Dec. 29 — *Winona at WSU tournament; *Mankato East at St. Clair tournament; *Austin at Red Wing.

Dec. 30 — *Winona at WSU tournament.

ADVERTISEMENT

Jan. 2 — *Mayo at Lakeville South; *La Crosse Central at Winona.

Jan. 4 — Mayo at Faribault.

Jan. 5 — Century at Mankato West; Austin at John Marshall; Winona at Albert Lea; Mankato East at Owatonna.

Jan. 6 — *Farmington at Mayo; *Austin at Lourdes; *Henry Sibley at Mankato West; *Faribault at South St. Paul; *Woodbury at Owatonna.

Jan. 9 — John Marshall at Mankato East; Albert Lea at Century; Owatonna at Mayo; Faribault at Winona; Mankato West at Austin.

Jan. 11 — *Owatonna at Apple Valley.

Jan. 12 — Winona at Century; Mankato West vs. Mankato East at MSU; Austin at Albert Lea.

Jan. 13 — John Marshall at Mayo.

ADVERTISEMENT

Jan. 16 — *John Marshall at Edina; *Albert Lea at New Prague; *Mankato West at Fairmont; *Mankato East at Marshall; *Owatonna at Waseca.

Jan. 19 — John Marshall at Faribault; Century at Austin; Mankato West at Mayo; Owatonna at Winona; Albert Lea at Mankato East.

Jan. 20 — *Austin at LaCrescent; *Red Wing at Faribault.

Jan. 23 — Mankato East at Austin; *Winona at Onalaska; *Waseca at Albert Lea.

Jan. 25 — *Worthington at Mankato West.

Jan. 26 — Mayo at Albert Lea; Mankato East at Century; Owatonna at John Marshall; Mankato West at Faribault; Winona at Austin.

Jan. 27 — *Lakeville South at Owatonna.

Jan. 30 — Mayo at Century; John Marshall at Winona; Faribault at Albert Lea; Owatonna at Mankato West.

Feb. 1 — Mankato West at John Marshall.

Feb. 2 — Century at Faribault; Austin at Mayo; Albert Lea at Owatonna; Winona at Mankato East.

Feb. 6 — John Marshall at Albert Lea; Mayo at Mankato East; Owatonna at Century; Faribault at Austin; Mankato West at Winona.

Feb. 8 — Albert Lea at Mankato West.

Feb. 9 — John Marshall at Century; Winona at Mayo; Austin at Owatonna; Mankato East at Faribault.

Feb. 10 — *Mankato West at New Prague.

Feb. 13 — Mankato West at Century; Faribault at Mayo; John Marshall at Austin; Albert Lea at Winona; Owatonna at Mankato East.

Feb. 16 — Mayo at Owatonna; Century at Albert Lea; Mankato East at John Marshall; Austin at Mankato West; Winona at Faribault.

Feb. 17 — *Waseca at Austin.

Feb. 20 — Mayo at Mankato West; Austin at Century; Faribault at John Marshall; Winona at Owatonna; Mankato East at Albert Lea.

Feb. 22 — Mankato West at Mankato East; Albert Lea at Austin.

Feb. 23 — Mayo at John Marshall; Century at Winona; Owatonna at Faribault.

HIAWATHA VALLEY LEAGUE

* Indicates non-conference game

Nov. 24 — *Triton at Byron tournament; *Kenyon-Wanamingo, Zumbrota-Mazeppa at Lewiston-Altura tournament; *Kasson-Mantorville, Hayfield at Janesville tournament.

Nov. 25 — *Triton at Byron tournament; *Kenyon-Wanamingo, Zumbrota-Mazeppa at Lewiston-Altura tournament; *Kasson-Mantorville, Hayfield at Janesville tournament; *Goodhue at Lake City.

Nov. 28 — *Hayfield at Austin; *Concordia Academy at Lake City; *Montgomery-Lonsdale at Triton; *Kingsland at Zumbrota-Mazeppa; *Kasson-Mantorville at Blooming Prairie; *Cannon Falls at Faribault; *Lourdes at Holy Family; *Pine Island at Faribault B.A.

Dec. 1 — Kenyon-Wanamingo at Zumbrota-Mazeppa; Triton at Pine Island; Lake City at Cannon Falls; Hayfield at Lourdes; Winona Cotter at Stewartville; Kasson-Mantorville at Byron.

Dec. 2 — *Winona Cotter vs. Champlin Park at Rogers.

Dec. 5 — Zumbrota-Mazeppa at Lake City; Pine Island at Kenyon-Wanamingo; Byron at Hayfield; Stewartville at Kasson-Mantorville; Cannon Falls at Triton; Lourdes at Winona Cotter.

Dec. 7 — *Winona Cotter at Plainview-Elgin-Millville.

Dec. 8 — Triton at Kenyon-Wanamingo; Lake City at Pine Island; Cannon Falls at Zumbrota-Mazeppa; Kasson-Mantorville at Hayfield; Stewartville at Lourdes; Winona Cotter at Byron.

Dec. 9 — *Visitation at Cannon Falls; *Chatfield at Lourdes.

Dec. 11 — *Stewartville at Chatfield; *Kasson-Mantorville at Plainview-Elgin-Millville.

Dec. 12 — *Kenyon-Wanamingo at Medford; *Stewartville at Kingsland; *Zumbrota-Mazeppa at St. Charles; *Plainview-Elgin-Millville at Lake City; *Byron at Farmington; *Pine Island at Dover-Eyota.

Dec. 15 — Hayfield at Winona Cotter; Pine Island at Cannon Falls; Kenyon-Wanamingo at Lake City; Triton at Zumbrota-Mazeppa; Byron at Stewartville; Kasson-Mantorville at Lourdes.

Dec. 16 — *Winona Cotter at Cretin-Derham Hall.

Dec. 18 — *Hayfield at Dover-Eyota; *Cannon Falls at Red Wing.

Dec. 19 — Zumbrota-Mazeppa at Pine Island; Kenyon-Wanamingo at Cannon Falls; Hayfield at Stewartville; Winona Cotter at Kasson-Mantorville; Lourdes at Byron.

Dec. 21 — Lake City at Triton; *Byron at Lewiston-Altura; *Goodhue at Zumbrota-Mazeppa; *Holy Family at Winona Cotter.

Dec. 22 — *Kenyon-Wanamingo at Faribault B.A.

Dec. 26 — *Lourdes at Rotary tournament.

Dec. 27 — *Lourdes at Rotary tournament; *Kenyon-Wanamingo, Winona Cotter at WSU tournament; *Kasson-Mantorville at Lake City tournament; *Stewartville at Jordan tournament; *Cannon Falls at Albert Lea tournament.

Dec. 28 — *Lourdes at Rotary tournament; *Kenyon-Wanamingo, Winona Cotter at WSU tournament; *Kasson-Mantorville at Lake City tournament; *Stewartville at Jordan tournament; *Cannon Falls at Albert Lea tournament.

Dec. 29 — *Pine Island at Wabasha-Kellogg tournament.

Dec. 30 — *Pine Island at Wabasha-Kellogg tournament.

Jan. 2 — *Triton at Medford; *Byron at Goodhue; *Kenyon-Wanamingo at Randolph; *Cannon Falls at Farmington.

Jan. 4 — *Triton at Grand Meadow.

Jan. 5 — Byron at Pine Island; Kenyon-Wanamingo at Hayfield; Stewartville at Cannon Falls; Winona Cotter at Lake City; Lourdes at Zumbrota-Mazeppa.

Jan. 6 — *New Richland-HEG at Hayfield; *La Crosse Aquinas at Winona Cotter; *Austin at Lourdes.

Jan. 8 — *Stewartville at Grand Meadow.

Jan. 9 — Pine Island at Stewartville; Kenyon-Wanamingo at Lourdes; Triton at Hayfield; Lake City at Kasson-Mantorville; Cannon Falls at Winona Cotter; Zumbrota-Mazeppa at Byron.

Jan. 11 — Lourdes at Triton; *Plainview-Elgin-Millville at Zumbrota-Mazeppa.

Jan. 12 — Byron at Kenyon-Wanamingo; Kasson-Mantorville at Cannon Falls; Winona Cotter at Pine Island; Stewartville at Zumbrota-Mazeppa; Hayfield at Lake City.

Jan. 13 — *Kingsland at Hayfield; *Winona Cotter vs. Crookston at College of St. Benedict.

Jan. 16 — *Waterville-E-M at Triton; *Cannon Falls at Montgomery-Lonsdale; *Grand Meadow at Pine Island.

Jan. 19 — Pine Island at Kasson-Mantorville; Kenyon-Wanamingo at Stewartville; Lake City at Lourdes; Cannon Falls at Hayfield; Zumbrota-Mazeppa at Winona Cotter; Triton at Byron.

Jan. 20 — *Plainview-Elgin-Millville at Pine Island; *Caledonia at Winona Cotter; *Lourdes at Kingsland.

Jan. 22 — Stewartville at Winona Cotter; *Zumbrota-Mazeppa at Dover-Eyota; *New Richland-HEG at Byron.

Jan. 23 — Pine Island at Triton; Zumbrota-Mazeppa at Kenyon-Wanamingo; Cannon Falls at Lake City; Byron at Kasson-Mantorville; Lourdes at Hayfield.

Jan. 25 — *Cannon Falls at Concordia Academy.

Jan. 26 — Kenyon-Wanamingo at Pine Island; Triton at Cannon Falls; Lake City at Zumbrota-Mazeppa; Kasson-Mantorville at Stewartville; Winona Cotter at Lourdes; Hayfield at Byron.

Jan. 29 — *Blooming Prairie at Hayfield.

Jan. 30 — Byron at Lake City; Lourdes at Cannon Falls; Hayfield at Pine Island; Kasson-Mantorville at Zumbrota-Mazeppa; Winona Cotter at Kenyon-Wanamingo; Stewartville at Triton.

Feb. 1 — Zumbrota-Mazeppa at Hayfield.

Feb. 2 — Pine Island at Lourdes; Kenyon-Wanamingo at Kasson-Mantorville; Triton at Winona Cotter; Cannon Falls at Byron; Lake City at Stewartville.

Feb. 3 — *Fillmore Central at Hayfield; *Kingsland at Winona Cotter.

Feb. 5 — *Lake City at Lewiston-Altura.

Feb. 6 — *Triton at Blooming Prairie; *St. Charles at Stewartville; *Wabasha-Kellogg at Lake City; *Cannon Falls at Goodhue; *Dover-Eyota at Byron; *Lourdes at Plainview-Elgin-Millville.

Feb. 8 — *Lewiston-Altura at Kasson-Mantorville; *Pine Island at Zumbrota-Mazeppa; *Faribault B.A. at Triton.

Feb. 9 — Triton at Lake City; Cannon Falls at Kenyon-Wanamingo; Stewartville at Hayfield; Kasson-Mantorville at Winona Cotter.

Feb. 10 — *Chatfield at Pine Island.

Feb. 12 — *Chatfield at Kasson-Mantorville.

Feb. 13 — Pine Island at Lake City; Zumbrota-Mazeppa at Cannon Falls; Kenyon-Wanamingo at Triton; Lourdes at Stewartville; Hayfield at Kasson-Mantorville; Byron at Winona Cotter.

Feb. 15 — Zumbrota-Mazeppa at Triton; *Chatfield at Byron.

Feb. 16 — Winona Cotter at Hayfield; Lake City at Kenyon-Wanamingo; Cannon Falls at Pine Island; Lourdes at Kasson-Mantorville; Stewartville at Byron.

THREE RIVERS CONFERENCE

* Indicates non-conference game

Nov. 24 — *Chatfield at Zumbrota-Mazeppa tournament; *Caledonia at Lewiston-Altura tournament; *Plainview-Elgin-Millville at Decorah tournament; *St. Charles at Byron tournament.

Nov. 25 — *Chatfield at Zumbrota-Mazeppa tournament; *Caledonia at Lewiston-Altura tournament; *Plainview-Elgin-Millville at Decorah tournament; *St. Charles at Byron tournament; *Goodhue at Lake City.

Nov. 28 — Lewiston-Altura at Dover-Eyota; Kingsland at Rushford-Peterson; Southland at Caledonia; Chatfield at Fillmore Central; St. Charles at Plainview-Elgin-Millville; *Wabasha-Kellogg at Gail-Etrick-Trempleau.

Nov. 30 — Goodhue at St. Charles; Caledonia at Chatfield; Fillmore Central at Kingsland; Plainview-Elgin-Millville at Lewiston-Altura; *Grand Meadow at Southland.

Dec. 1 — Dover-Eyota at Wabasha-Kellogg; *Fillmore Central at LaCrescent; *Caledonia at Mabel-Canton; *Southland tournament.

Dec. 5 — St. Charles at Dover-Eyota; Wabasha-Kellogg at Lewiston-Altura; Chatfield at Rushford-Peterson; Southland at Kingsland; Goodhue at Plainview-Elgin-Millville.

Dec. 7 — Fillmore Central at Southland; *Winona Cotter at Plainview-Elgin-Millville.

Dec. 8 — Lewiston-Altura at St. Charles; Dover-Eyota at Goodhue; Rushford-Peterson at Caledonia; Plainview-Elgin-Millville at Wabasha-Kellogg.

Dec. 9 — *Chatfield at Lourdes.

Dec. 11 — *Wabasha-Kellogg at Bangor; *Stewartville at Chatfield; *Plainview-Elgin-Millville at Kasson-Mantorville.

Dec. 12 — *Zumbrota-Mazeppa at St. Charles. *Lewiston-Altura at Mabel-Canton; *Randolph at Goodhue; *Plainview-Elgin-Millville at Lake City; *Pine Island at Dover-Eyota.

Dec. 14 — Rushford-Peterson at Fillmore Central.

Dec. 15 — Dover-Eyota at Plainview-Elgin-Millville; Caledonia at Kingsland; St. Charles at Wabasha-Kellogg; Goodhue at Lewiston-Altura.

Dec. 18 — *Hayfield at Dover-Eyota; *Le Roy-Ostrander at Wabasha-Kellogg.

Dec. 19 — Caledonia at Fillmore Central; Chatfield at Southland.

Dec. 21 — Chatfield at St. Charles; Fillmore Central at Plainview-Elgin-Millville; *Byron at Lewiston-Altura; *Goodhue at Zumbrota-Mazeppa; *Mabel-Canton at Southland; *Alma at Wabasha-Kellogg.

Dec. 22 — Kingsland at Lewiston-Altura; Rushford-Peterson at Dover-Eyota; Southland at Wabasha-Kellogg; Caledonia at Goodhue.

Dec. 27 — *Dover-Eyota at Lake City tournament; *Chatfield at WSU tournament; *Southland at Montgomery-Lonsdale tournament; *Lewiston-Altura at Wabasha-Kellogg tournament.

Dec. 28 — *Dover-Eyota at Lake City tournament; *Southland at Montgomery-Lonsdale tournament; *Lewiston-Altura at Wabasha-Kellogg tournament; Fillmore Central at St. Charles tournament.

Dec. 29 — *Fillmore Central at St. Charles tournament; *Plainview-Elgin-Millville at Wabasha-Kellogg tournament.

Dec. 30 — *Plainview-Elgin-Millville at Wabasha-Kellogg.

Jan. 2 — *Spring Grove at St. Charles; *Caledonia at LaCrescent; *Byron at Goodhue.

Jan. 4 — Lewiston-Altura at Rushford-Peterson; Lyle at Southland.

Jan. 5 — Wabasha-Kellogg at Caledonia; Goodhue at Chatfield; St. Charles at Fillmore Central; Plainview-Elgin-Millville at Kingsland; Dover-Eyota at Southland.

Jan. 8 — *Mabel-Canton at Fillmore Central; *Dover-Eyota at Lanesboro.

Jan. 9 — Rushford-Peterson at Southland; Kingsland at Chatfield; *Goodhue at New Life Academy.

Jan. 11 — *Grand Meadow at Southland; *Plainview-Elgin-Millville at Zumbrota-Mazeppa.

Jan. 12 — Caledonia at Dover-Eyota; Chatfield at Wabasha-Kellogg; Fillmore Central at Goodhue; Rushford-Peterson at Plainview-Elgin-Millville; Southland at Lewiston-Altura.

Jan. 15 — *Spring Grove at Fillmore Central.

Jan. 16 — Lewiston-Altura at Caledonia; Dover-Eyota at Chatfield; Wabasha-Kellogg at Fillmore Central; Goodhue at Kingsland; St. Charles at Rushford-Peterson; Plainview-Elgin-Millville at Southland.

Jan. 18 — Fillmore Central at Dover-Eyota; Kingsland at Wabasha-Kellogg; Rushford-Peterson at Goodhue; Southland at St. Charles; Caledonia at Plainview-Elgin-Millville.

Jan. 19 — Chatfield at Lewiston-Altura; *Southland at Schaeffer Academy.

Jan. 20 — *Wabasha-Kellogg at Pepin; *Plainview-Elgin-Millville at Pine Island; *Caledonia at Winona Cotter.

Jan. 22 — *Houston at Fillmore Central; *Zumbrota-Mazeppa at Dover-Eyota.

Jan. 23 — Kingsland at Fillmore Central; Wabasha-Kellogg at Goodhue; *LaCrescent at St. Charles; *Caledonia at Waukon.

Jan. 25 — Plainview-Elgin-Millville at Chatfield; *Southland at Alden-Conger.

Jan. 26 — Lewiston-Altura at Fillmore Central; Dover-Eyota at Kingsland; Wabasha-Kellogg at Rushford-Peterson; Goodhue at Southland; St. Charles at Caledonia.

Jan. 27 — *Bethany Academy at Goodhue.

Jan. 29 — Fillmore Central at Chatfield; *St. Charles at Mabel-Canton; *Caledonia at Houston; *Lewiston-Altura at Spring Grove; *Grand Meadow at Dover-Eyota.

Jan. 30 — Dover-Eyota at Lewiston-Altura; Goodhue at Wabasha-Kellogg; Rushford-Peterson at Kingsland; Caledonia at Southland; Plainview-Elgin-Millville at St. Charles.

Feb. 1 — Wabasha-Kellogg at Dover-Eyota; St. Charles at Goodhue; Chatfield at Caledonia; Lewiston-Altura at Plainview-Elgin-Millville.

Feb. 2 — Southland at Rushford-Peterson; Plainview-Elgin-Millville at Dover-Eyota; *Fillmore Central at Crestwood.

Feb. 3 — *Hayfield at Fillmore Central.

Feb. 5 — Lanesboro at Fillmore Central; *Caledonia at Spring Grove; *Lake City at Lewiston-Altura.

Feb. 6 — Chatfield at Kingsland; *Wabasha-Kellogg at Lake City; *Cannon Falls at Goodhue; *Lourdes at Plainview-Elgin-Millville; *Dover-Eyota at Byron; *St. Charles at Stewartville.

Feb. 8 — Fillmore Central at Caledonia; Rushford-Peterson at Chatfield; *Lewiston-Altura at Kasson-Mantorville.

Feb. 9 — Lewiston-Altura at Wabasha-Kellogg; Kingsland at Southland; Plainview-Elgin-Millville at Goodhue; Dover-Eyota at St. Charles.

Feb. 10 — *Chatfield at Pine Island; *Fillmore Central at Le Roy-Ostrander.

Feb. 12 — *Chatfield at Kasson-Mantorville; *Lanesboro at Lewiston-Altura.

Feb. 13 — St. Charles at Lewiston-Altura; Goodhue at Dover-Eyota; Southland at Fillmore Central; Caledonia at Rushford-Peterson; Wabasha-Kellogg at Plainview-Elgin-Millville.

Feb. 15 — Fillmore Central at Rushford-Peterson; *Chatfield at Byron.

Feb. 16 — Lewiston-Altura at Goodhue; Wabasha-Kellogg at St. Charles; Southland at Chatfield; Kingsland at Caledonia.

SOUTHEAST CONFERENCE

* Indicates non-conference game

Nov. 28 — Grand Meadow at Spring Grove; *Cannon Valley Lutheran at Austin; *Mabel-Canton at LaCrescent.

Nov. 30 — *Lanesboro at Austin Pacelli; *Rushford-Peterson at Spring Grove.

Dec. 1 — *Caledonia at Mabel-Canton.

Dec. 5 — Spring Grove at Lanesboro; Le Roy-Ostrander at Glenville-Emmons; Lyle/Austin Pacelli at Grand Meadow.

Dec. 7 — Mabel-Canton at Houston.

Dec. 8 — Lanesboro at Grand Meadow; Mabel-Canton at Le Roy-Ostrander; Houston at Glenville-Emmons; *Spring Grove at Lyle/Austin Pacelli.

Dec. 12 — *Blooming Prairie at Lyle/Austin Pacelli; *Lewiston-Altura at Mabel-Canton; *Houston at Rushford-Peterson.

Dec. 14 — Glenville-Emmons at Spring Grove; Lyle/Austin Pacelli at Mabel-Canton; Le Roy-Ostrander at Lanesboro.

Dec. 15 — *Houston at Schaeffer Academy; *Waukon at Spring Grove.

Dec. 18 — Glenville-Emmons at Mabel-Canton; *Houston at Waukon.

Dec. 19 — Lyle/Austin Pacelli at Glenville-Emmons; Grand Meadow at Le Roy-Ostrander; Spring Grove at Houston; Lanesboro at Mabel-Canton.

Dec. 21 — Houston at Le Roy-Ostrander; Mabel-Canton at Southland; *Hope Lutheran at Spring Grove.

Dec. 22 — *LaCrescent at Houston; *Lyle/Austin Pacelli at Cannon Valley Lutheran.

Dec. 27 — *Houston at Wabasha-Kellogg tournament; *Mabel-Canton, Spring Grove at WSU tournament; *Lyle/Austin Pacelli at Randolph tournament.

Dec. 28 — *Houston at Wabasha-Kellogg tournament; *Lyle/Austin Pacelli at Randolph tournament.

Dec. 29 — *Mabel-Canton at WSU tournament.

Jan. 2 — Grand Meadow at Houston; *Spring Grove at St. Charles.

Jan. 4 — Mabel-Canton at Spring Grove; Lyle/Austin Pacellli at Southland.

Jan. 5 — *Rushford-Peterson at Houston.

Jan. 8 — *Coulee Region Christian at Houston; *Mabel-Canton at Fillmore Central.

Jan. 9 — Glenville-Emmons at Grand Meadow; Houston at Lanesboro; Le Roy-Ostrander at Lyle/Austin Pacelli.

Jan. 12 — Spring Grove at Le Roy-Ostrander; Lanesboro at Glenville-Emmons; Mabel-Canton at Grand Meadow; Houston at Lyle/Austin Pacelli.

Jan. 13 — *Mabel-Canton at Faribault B.A.

Jan. 15 — *Spring Grove at Fillmore Central.

Jan. 16 — *Lyle/Austin Pacelli at Schaeffer Academy.

Jan. 18 — Spring Grove at Grand Meadow; Mabel-Canton at Glenville-Emmons; Lyle/Austin Pacelli at Lanesboro; Le Roy-Ostrander at Houston.

Jan. 22 — *Houston at Fillmore Central.

Jan. 23 — Glenville-Emmons at Le Roy-Ostrander; Lanesboro at Spring Grove; Houston at Mabel-Canton; Grand Meadow at Lyle/Austin Pacelli.

Jan. 25 — *LaCrescent at Spring Grove.

Jan. 26 — Le Roy-Ostrander at Mabel-Canton; Lyle/Austin Pacelli at Spring Grove; Grand Meadow at Lanesboro; Glenville-Emmons at Houston.

Jan. 29 — *Schaeffer Academy at Lyle/Austin Pacelli; *Caledonia at Houston; *St. Charles at Mabel-Canton; *Lewiston-Altura at Spring Grove.

Feb. 1 — Le Roy-Ostrander at Grand Meadow; Houston at Spring Grove; Mabel-Canton at Lanesboro; Glenville-Emmons at Lyle/Austin Pacelli.

Feb. 5 — *Mabel-Canton at Rushford-Peterson; *Caledonia at Spring Grove.

Feb. 6 — Lanesboro at Houston; Lyle/Austin Pacelli at Le Roy-Ostrander; Grand Meadow at Glenville-Emmons; Spring Grove at Mabel-Canton.

Feb. 8 — *Lansing Kee High at Houston.

Feb. 9 — Spring Grove at Glenville-Emmons; Lanesboro at Le Roy-Ostrander; Houston at Grand Meadow; Mabel-Canton at Lyle/Austin Pacelli.

Feb. 12 — *Hope Lutheran at Mabel-Canton.

Feb. 13 — *Houston at Coulee Region Christian; *Randolph at Lyle/Austin Pacelli.

Feb. 15 — Le Roy-Ostrander at Spring Grove; Glenville-Emmons at Lanesboro; Lyle/Austin Pacelli at Houston; Grand Meadow at Mabel-Canton.

What To Read Next
Caitlin and Jason Keck’s two-year term on the American Farm Bureau Federation committee begins next month.
The Minnesota Public Utilities Commission met on Jan. 5, 2023, to consider the application for Summit Carbon Solutions.
Qualified Minnesota farmers will receive dollar-for-dollar matching money to purchase farmland.