ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT

HVL boys BB sked 11-30

* Denotes non-conference games

Hiawatha Valley League

Dec. 1 —

*Zumbrota-Mazeppa at Red Wing Invitational; *Kenyon-Wanamingo, Lewiston-Altura, Stewartville at Stewartville Invitational; *Grand Meadow at Triton; *Lourdes at Waseca; *St. Anthony Village at Lake City; *Kasson-Mantorville at Chatfield; La Crescent at Fillmore Central.

Dec. 2 —

ADVERTISEMENT

*Zumbrota-Mazeppa at Red Wing Invitational; *Blooming Prairie at Kasson-Mantorville; *Kenyon-Wanamingo, Stewartville at Lewiston-Altura Invitational; *Randolph at Cannon Falls.

Dec. 4 —

*Kenyon-Wanamingo at Medford.

Dec. 5 —

Zumbrota-Mazeppa at Triton; *Bethlehem Academy at Pine Island; *La Crescent at Lourdes; *Kingsland at Byron.

 Dec. 7 —

*Onalaska at La Crescent.

Dec. 8 —

ADVERTISEMENT

Pine Island at Lake City; Zumbrota-Mazeppa at Cannon Falls; Lourdes at Stewartville; Hayfield at Kasson-Mantorville; Kenyon-Wanamingo at Triton; Byron at Winona Cotter.

Dec. 9 —

*Winona Cotter at St. Bernards; *Hayfield vs. Red Rock Central at Target Center.

Dec. 12 —

Kenyon-Wanamingo at Pine Island; Triton at Cannon Falls; Kasson-Mantorville at Stewartville; Lake City at  Zumbrota-Mazeppa; *Westby, Wis., at La Crescent; Hayfield at Byron; Winona Cotter at Lourdes.

Dec. 14 —

*Triton at Southland Invitational.

Dec. 15 —

ADVERTISEMENT

*Triton at Southland Invitational; Cannon Falls at Pine Island; Lourdes at Kasson-Mantorville; *Zumbrota-Mazeppa at Chatfield; Lake City at Kenyon-Wanamingo; *La Crescent at West Salem (Wis.); Stewartville at Byron; Hayfield at Winona Cotter.

Dec. 16 —

*Triton at Southland Invitational; *Plainview-Elgin-Millville at Lourrdes; *St. Paul Highland Park at Winona Cotter.

Dec. 18 —

*Dover-Eyota at Hayfield.

Dec. 19 —

Cannon Falls at Kenyon-Wanamingo; Byron at Lourdes; Stewartville at Hayfield; Pine Island at Zumbrota-Mazeppa; Kasson-Mantorville at Winona Cotter; Triton at Lake City.

Dec. 21 —

*Zumbrota-Mazeppa at Goodhue; *Byron at Lewiston-Altura; *Cannon Falls at Farmington; Triton at Lake City.

Dec. 26 —

*Lourdes at Rochester Rotary Tournament. 

Dec. 27 —

*Stewartville at St. Charles Invitational; *Byron at Jordan Invitational; *Kenyon-Wanamingo, Lake City, La Crescent at Winona State Tournaemnt; *Lourdes at Rochester Rotary Tournament.

Dec. 28 —

*Stewartville at St. Charles Invitational; *Byron at Jordan Invitational; *Kenyon-Wanamingo, Lake City, La Crescent at Winona State Tournaemnt;* Lourdes at Rochester Rotary Tournament; *Kasson-Mantorville at Waterville-Elysian-Morristown Tournament.

 Dec. 29 —

*Pine Island at Wabasha-Kellogg Tourney; *Stewartville at St. Charles Invitational; *Byron at Jordan Invitational; *Kenyon-Wanamingo, Lake City, La Crescent at Winona State Tournaemnt; *Kasson-Mantorville at WEM Tournament; *Cannon Falls at Cannon Falls Invitational.

Dec. 30 —

*Pine Island at Wabasha-Kellogg Tourney; *Kasson-Mantorville at Waterville-Elysian-Morristown Tournament; *Cannon Falls at Cannon Falls Invitational.

Jan. 2 —

 *Medford at Triton; *Randolph at Kenyon-Wanamingto; *Prescott, Wis., at Cannon Falls; La Crescent at Viroqua, Wis.; *Goodhue at Byron.

Jan. 4 —

Zumbrota-Mazeppa at Lourdes.

 Jan. 5 —

Kenyon-Wanamingo at Hayfield; Cannon Falls at Stewartville; Triton at Kasson-Mantorville; Lake City at Winona Cotter; *Black River, Wis., at La Crescent; Pine Island at Byron. 

Jan. 6 —

*Plainview-Elgin-Millville at Pine Island; *New Richland-Ellendale-Geneva at Hayfield; *Lourdes at Austin.

Jan. 8 —

*Stewartville at Grand Meadow; *Holmen, Wis., at La Crescent.

Jan. 9 — 

Lourdes at Kenyon-Wanamingo; Hayfield at Triton; Kasson-Mantorville at Lake City; Winona Cotter at Cannon Falls; Stewartville at Pine Island; Byron at Zumbrota-Mazeppa.

Jan. 11 —

Zumbrota-Mazeppa at Stewartville; Triton at Lourdes; Lake City at Hayfield.

Jan. 12 —

Cannon Falls at Kasson-Mantorville; Kenyon-Wanamingo at Byron; Pine Island at Winona Cotter.

Jan. 13 —

*Kingsland at Hayfield; *Winona Cotter a Minnehaha Academy; *Lake City at Trinity.

Jan. 15 —

*Kenyon-Wanamingo at Bethlehem Academy; *Byron at Plainview-Elgin-Millville.

Jan. 16 —

*Hayfield at Waterville-Elysian-Morristown.

Jan. 18 —

 Winona Cotter at Zumbrota-Mazeppa; *Cannon Falls at Medford.

Jan. 19 —

Lourdes at Lake City; Hayfield at Cannon; Kasson-Mantorville at Pine Island; Stewartville at Kenyon-Wanamingo; *Dover-Eyota at Zumbrota-Mazeppa; Byron at Triton; *Fairmont at Hayfield; *Lourdes at Kingsland; *Lake City at Goodhue; *Caledonia at Winona Cotter.

Jan. 22 —

*Belle Plaine at Triton; Byron at New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva; *Chatfield at Stewartville; *Kasson-Mantorville at Plainview-Elgin-Millville; *Pine Island at Goodhue; *Bethelem Academy at Zumbrota-Mazeppa; *Triton at Chatfield; *Pine Island at Dover-Eyota; *Rushford-Peterson at Winona Cotter; *Montgomery-Lonsdale at Cannon Falls; *Lake City at Plainview-Elgin-Millville; *Kingsland at Stewartville.

Jan. 26 —

Pine Island at Triton High School; Cannon Falls at Lake City; Lourdes at Hayfield; Zumbrota-Mazeppa at Kenyon-Wanamingo; Byron at Kasson-Mantorville; Stewartville at Winona Cotter.

Jan. 27 —

Winona Cotter at Plainview-Elgin-Millville.

Jan. 29 —

*Blooming Prairie at Hayfield.

Jan. 30 —

Pine Island at Hayfield; Zumbrota-Mazeppa at Kasson-Mantorville; Cannon Falls at Lourdes; Triton at Stewartville; Kenyon-Wanamingo at Winona Cotter; Lake City at Byron.

Feb. 1 —

Hayfield at Zumbrota-Mazeppa.

Feb. 2 —

Byron at Cannon Falls; Lourdes at Pine Island; Kasson-Mantorville at Kenyon-Wanamingo; Winona Cotter at Triton; *Zumbrota-Mazeppa at Plainview-Elgin-Millville; Stewartville at Lake City.

Feb. 3 —

*Hayfield at Fillmore Central; Kingsland at Winona Cotter.

Feb. 5 —

 *Montgomery-Lonsdale at Triton; *Kenyon-Wanamingo at Blooming Prairie; *Byron at Dover-Eyota.

Feb. 6 —

*Blooming Prairie at Triton; *Kasson-Mantorville at Blue Earth Area; *Kingsland at Pine Island; *Winona Cotter at La Crosse Aquina; *Goodhue at Cannon Falls; *Lake City at Wabasha-Kellogg.

Feb. 8 —

Zumbrota-Mazeppa at Pine Island.

Feb. 9 —

Kenyon-Wanamingo at Cannon Falls; Hayfield at Stewartville; Winona Cotter at Kasson-Mantorville; Lake City at Triton; Lourdes at Byron.

Feb. 10 —

*Pine Island at Chatfield; *Cannon Falls at St. Paul Academy and Summit.

Feb. 13 —

Lake City at Pine Island; Kasson-Mantorville at Hayfield; Stewartville at Lourdes; Cannon Falls at Zumbrota-Mazeppa; Triton at Kenyon-Wanamingo; Winona Cotter at Byron.

Feb. 15 —

Triton at Zumbrota-Mazeppa.

Feb. 16 —

Pine Island at Cannon Falls; Kasson-Mantorville at Lourdes; Kenyon-Wanamingo at Lake City; Byron at Stewartville; Winona Cotter at Hayfield.

Feb. 20 —

Pine Island at Kenyon-Wanamingo; Zumbrota-Mazeppa at Lake City; Cannon Falls at Triton; Byron at Hayfield; Stewartville at Kasson-Mantorville; Lourdes at Winona Cotter. 

Feb. 22 —

Triton at Pine Island; Lake City at Cannon Falls; Hayfield at Lourdes; Winona Cotter at Stewartville; Kenyon-Wanamingo at Zumbrota-Mazeppa; Kasson-Mantorville at Byron.

Southeast Conference

Dec. 1 —

*Mabel-Canton at St. Charles.

Dec. 2 —

*Spring Grove at Caledonia.

Dec. 5 —

*Rushford-Peterson at Mabel-Canton; *Southland at Lyle/Pacelli.

Dec. 7 — 

Lanesboro at Lyle/Pacell; Grand Meadow at Spring Grove; Glenville-Emmons at Mabel-Canton; Houston at LeRoy-Ostrander.

Dec. 12 —

Mabel-Canton at Houston; Spring Grove at Lanesboro; LeRoy-Ostrander at Glenville-Emmons; Lyle/Pacelli at Grand Meadow.

Dec. 14 —

*Lyle/Pacelli at Southland Invitational.

Dec. 15 —

*Lyle/Pacelli at Southland Invitational; Lanesboro at Grand Meadow; Mabel-Canton at LeRoy-Ostrander; *Waukon, Wis. at Houston.

Dec. 16 —

*Lyle/Pacelli at Southland Invitational; Alma, Wis. at Houston.

Dec. 18 —

*Rushford-Peterson at Houston.

Dec. 19 —

*Cannon Valley Lutheran at Lyle/Pacelli; *Mabel-Canton at Caledonia; *Spring Grove at Lewiston-Altura.

Dec. 21 —

Glenville-Emmons at Spring Grove; Lyle/Pacelli at Mabel-Canton; LeRoy-Ostrander at Lanesboro; Grand Meadow at Houston.

Dec. 27 —

*Mabel-Canton at Winona State Invitational; *Houston at Wabasha-Kellogg Tournament.

Dec. 28 —

*Mabel-Canton at Winona State Invitational; *Houston at Wabasha-Kellogg Tournament.

Jan. 2 —

*Southland at Spring Grove.

Jan. 4 —

*Coulee Region Christian at Houston; Fillmore Central at Mabel-Canton.

Jan. 5 —

Houston at Glenville-Emmons; Spring Grove at Lyle/Pacelli.

Jan. 8 —

*Houston at Caledonia; *Spring Grove at Rushford-Peterson.

Jan. 11 —

Lyle/Pacelli at Glenville-Emmons; Grand Meadow at LeRoy-Ostrander; Spring Grove at Houston; Lanesboro at Mabel-Canton.

Jan. 12 —

*Medford at Lyle/Pacelli; *Waukon, Wis. at Spring Grove.

Jan. 15 —

*Fillmore Central at Houston.

Jan. 16 —

Glenville-Emmons at Grand Meadow; Mabel-Canton at Spring Grove; Houston at Lanesboro; LeRoy-Ostrander at Lyle/Pacelli.

Jan. 18 —

*Hope Lutheran at Spring Grove.

Jan. 19 —

Spring Grove at LeRoy-Ostrander; Grand Meadow at Mabel-Canton; Lanesboro at Glenville-Emmons; Houston at Lyle/Pacelli.

Jan. 20 — 

*Rushford-Peterson at Mabel-Canton.

Jan. 22 —

*Fillmore Central at Spring Grove.

Jan. 25 —

Spring Grove at Grand Meadow; Mabel-Canton at Glenville/Emmons; Lyle/Pacelli at Lanesboro; LeRoy-Ostrander at Houston.

Jan. 26 —

*Schaeffer Academy at Lyle/Pacelli.

Jan. 30 —

Glenville-Emmons at LeRoy-Ostrander; Lanesboro at Spring Grove; Houston at Mabel-Canton; Grand Meadow at Lyle/Pacelli.

Feb. 1 —

*Hope Lutheran at Houston.

Feb. 2 —

LeRoy-Ostrander at Mabel-Canton; Lyle/Pacelli at Spring Grove; Grand Meadow at Lanesboro; Glenville-Emmons at Houston.

Feb. 6 —

*Mabel-Canton at Lewiston-Altura; *Houston at Schaeffer Academy; *Lyle/Pacelli at Minnesota State Academy for the Deaf.

Feb. 8 —

LeRoy-Ostrander at Grand Meadow; Houston at Spring Grove; Mabel-Canton at Lanesboro; Glenville-Emmons at Lyle/Pacelli.

Feb. 9 —

*Hope Lutheran at Spring Grove; *Lyle/Pacelli at Randolph; *Houston at Kee, Iowa. 

Feb. 12 —

*Hope Lutheran at Mabel-Canton; *Plainview-Elgin-Millville at Spring Grove.

Feb. 13 —

Lanesboro at Houston; Lyle/Pacelli at LeRoy-Ostrander; Grand Meadow at Glenville-Emmons; Spring Grove at Mabel-Canton.

Feb. 15 —

*Lyle/Pacelli at Schaffer Academy.

Feb. 16 —

Spring Grove at Glenville-Emmons; Lanesboro at LeRoy-Ostrander; Houston at Grand Meadow; Mabel-Canton at Lyle/Pacelli.

Feb. 20 —

*Lyle/Pacelli at Blooming Prairie; *Schaeffer Academy at Mabel-Canton.

Feb. 22 —

LeRoy-Ostrander at Spring Grove; Mabel-Canton at Grand Meadow; Glenville-Emmons at Lanesboro; Lyle/Pacelli at Houston.

Three Rivers Conference

Nov. 30 —

*Southland at Grand Meadow; *Caledonia at La Crosse Aquinas; *Glenville-Emmons at W-K.

Dec. 1 —

*Stewartville, Kenyon-Wanamingo, United South Central/Alden-Conger at Lewiston-Altura Invitational; *La Crescent at Fillmore Central; *Mabel-Canton at St. Charles; *Kasson-Mantorville at Chatfield; *Wabasha-Kellogg at Le Roy-Ostrander; *Lanesboro at Dover-Eyota.

Dec. 2 —

*Stewartville, Kenyon-Wanamingo, United South Central/Alden-Conger at Lewiston-Altura Invitational; *Spring Grove at Caledonia.

Dec. 5 —

Dover-Eyota at St. Charles; Lewiston-Altura at Wabasha-Kellogg; *Southland at Lyle/Austin Pacelli; Fillmore Central at Caledonia; Plainview-Elgin-Millville at Goodhue; *Kingsland at Byron.

Dec. 7 —

Caledonia at Rushford-Peterson.

Dec. 8 —

St. Charles at Lewiston-Altura; Goodhue at Dover-Eyota; Chatfield at Kingsland; *Southland at Fillmore Central; Wabasha-Kellogg at Plainview-Elgin-Millville.

Dec. 11 —

*Wabasha-Kellogg at Gilman, Wis.; *Lewiston-Altura at Lanesboro; *Goodhue at Faribault Bethelem Academy.

Dec. 12 —

*Kingsland at Southland; Rushford-Peterson at Chatfield; *Goodhue at Randolph.

Dec. 14 —

*Grand Meadow, Glenville-Emmons, Lyle/Austin Pacelli, Schaeffer Academy, Triton, Carlton, Hope Lutheran at Southland Tournament.

Dec. 15 —

*Grand Meadow, Glenville-Emmons, Lyle/Austin Pacelli, Schaeffer Academy, Triton, Carlton, Hope Lutheran at Southland Tournament; *Zumbrota-Mazeppa at Chatfield; Lewiston-Altura at Goodhue; Wabasha-Kellogg at St. Charles; Fillmore Central at Rushford-Peterson; Kingsland at Caledonia; Plainview-Elgin-Millville at Dover-Eyota.

Dec. 16 —

St. Charles at Dover-Eyota; *Plainview-Elgin-Millville at Rochester Lourdes.

Dec. 18 —

*Dover-Eyota at Hayfield.

Dec. 19 —

*Southland at Chatfield; *Spring Grove at Lewiston-Altura; *Mabel-Canton at Caledonia; *Cresco, Iowa, at Kingsland.

Dec. 21 —

*Zumbrota-Mazeppa at Goodhue; Plainview-Elgin-Millville at Fillmore Central; *Byron at Lewiston-Altura.

Dec. 22 —

Lewiston-Altura at Kingsland; Dover-Eyota at Rushford-Peterson; Wabasha-Kellogg at Southland; St. Charles at Chatfield;

Goodhue at Caledonia.

Dec. 26 —

*Fillmore Central at Wabasha-Kellogg Tournament. 

Dec. 27 —

*Fillmore Central at Wabasha-Kellogg Tournament; *Caledonia at La Crosse Central Tournament; *Kingsland at Winona State University Tournament; *Southland at Montgomery-Lonsdale Tournament.

Dec. 28 —

*Fillmore Central at Wabasha-Kellogg Tournament; *Caledonia at La Crosse Central Tournament; *Kingsland at Winona State University Tournament; *Southland at Montgomery-Lonsdale Tournament; *Dover-Eyota at St. Charles Invitational; *Chatfield at St. Cloud State Tournament.

Dec. 29 —

*Fillmore Central, Lewiston-Altura at Wabasha-Kellogg Tournament; *Caledonia at La Crosse Central Tournament; *Kingsland at Winona State University Tournament; *Southland at Montgomery-Lonsdale Tournament; *Dover-Eyota at St. Charles Invitational; *Chatfield at St. Cloud State Tournament.

Dec. 30 —

*Fillmore Central, Lewiston-Altura at Wabasha-Kellogg Tournament; *Chatfield at St. Cloud State Tournament.

Jan. 2 —

*Goodhue at Byron; *Southland at Spring Grove.

Jan. 4 —

*Fillmore Centra at Mabel-Canton; Chatfield at Goodhue; Caledonia at Wabasha-Kellogg.

Jan. 5 —

Rushford-Peterson at Lewiston-Altura; Southland at Dover-Eyota; Fillmore Central at St. Charles; Kingsland at Plainview-Elgin-Millville.

Jan. 6 —

*Plainview-Elgin-Millville at Pine Island.

Jan. 8 —

*Pepin, Wis., at Wabasha-Kellogg; *Houston at Caledonia.

Jan. 9 —

*Goodhue at New Life Academy; *Lanesboro at Kingsland.

Jan. 11 —

St. Charles at Kingsland; Plainview-Elgin-Millville at Rushford-Peterson.

Jan. 12 —

Lewiston-Altura at Southland; Wabasha-Kellogg at Chatfield; Goodhue at Fillmore Central; Dover-Eyota at Caledonia.

Jan. 13 —

*Kingsland at Hayfield; *St. Charles at LaCrescent.

Jan. 15 —

Chatfield at Dover-Eyota; *Fillmore Central at Houston; *Byron at Plainview-Elgin-Millville.

Jan. 16 —

Caledonia at Lewiston-Altura; Fillmore Central at Wabasha-Kellogg; Kingsland at Goodhue; Rushford-Peterson at St. Charles; Southland at Plainview-Elgin-Millville.

Jan. 18 —

Lewiston-Altura at Chatfield; Wabasha-Kellogg at Kingsland; Goodhue at Rushford-Peterson; St. Charles at Southland; Dover-Eyota at Fillmore Central; Plainview-Elgin-Millville at Caledonia.

Jan. 19 —

*Southland at Schaeffer Academy; *Dover-Eyota at Zumbrota-Mazeppa.

Jan. 20 —

*LeRoy-Ostrander at St. Charles; *Rochester Lourdes at Kingsland; *Lake City at Goodhue; *Caledonia at Winona Cotter.

Jan. 22 —

*Fillmore Central at Spring Grove; *Chatfield at Stewartville; *Pine Island at Goodhue; *Wabasha-Kellogg at Schaeffer Academy; *Kasson-Mantorville at Plainview-Elgin-Millville.

Jan. 23 —

*Triton at Chatfield; *Lewiston-Altura at Grand Meadow; *La Crescent at Caledonia; *Lake City at Plainview-Elgin-Millville; *Pine Island at Dover-Eyota; *Kingsland at Stewartville.

Jan. 25 —

*Lewiston-Altura at La Crescent; Chatfield at Plainview-Elgin-Millville.

Jan. 26 —

Fillmore Central at Lewiston-Altura; Kingsland at Dover-Eyota; Rushford-Peterson at Wabasha-Kellogg; Southland at Goodhue;

Caledonia at St. Charles.

Jan. 27 —

*Bethany Academy at Goodhue.

Jan. 30 —

Lewiston-Altura at Dover-Eyota; Wabasha-Kellogg at Goodhue; Kingsland at Rushford-Peterson; Chatfield at Fillmore Central; Southland at Caledonia; St. Charles at Plainview-Elgin-Millville.

Feb. 1 —

Dover-Eyota at Wabasha-Kellogg; Goodhue at St. Charles; Rushford-Peterson at Southland; Fillmore Central at Kingsland; Plainview-Elgin-Millville at Lewiston-Altura.

Feb. 2 —

Caledonia at Chatfield; Zumbrota-Mazeppa at Plainview-Elgin-Millville; *Crestwood, Iowa, at Fillmore Central.

Feb. 3 —

*Hayfield at Fillmore Central; Kingsland at Winona Cotter.

Feb. 5 —

*Byron at Dover-Eyota.

Feb. 6 —

*Lake City at Wabasha-Kellogg; *Goodhue at Cannon Falls; *Fillmore Central at Lanesboro; *Mabel-Canton  at Lewiston-Altura.

Feb. 9 —

St. Charles at Dover-Eyota; Wabasha-Kellogg at Lewiston-Altura; Chatfield at Rushford-Peterson; Southland at Kingsland; Caledonia at Fillmore Central; Goodhue at Plainview-Elgin-Millville.

Feb. 10 —

*Fillmore Central at LeRoy-Ostrander; Waukon, Wis., at Caledonia.

Feb. 12 —

*Plainview-Elgin-Millville at Spring Grove; Fillmore Central at Southland; *Dover-Eyota at La Crescent.

Feb. 13 —

Lewiston-Altura at St. Charles; Dover-Eyota at Goodhue; Kingsland at Chatfield; Rushford-Peterson at Caledonia; Plainview-Elgin-Millville at Wabasha-Kellogg.

Feb. 15 —

Rushford-Peterson at Fillmore Central.

Feb. 16 —

Goodhue at Lewiston-Altura; St. Charles at Wabasha-Kellogg; Chatfield at Southland; Dover-Eyota at Plainview-Elgin-Millville; Caledonia at Kingsland.

Feb. 17 —

*St. Charles at Luther.

Feb. 19 —

La Crescent at Plainview-Elgin-Millville.

Feb. 20 —

Dover-Eyota at Lewiston-Altura; Goodhue at Wabasha-Kellogg; Rushford-Peterson at Kingsland; Fillmore Central at Chatfield; Plainview-Elgin-Millville at St. Charles; Caledonia at Southland.

Feb. 22 —

Wabasha-Kellogg at Dover-Eyota; St. Charles at Goodhue; Southland at Rushford-Peterson; Chatfield at Caledonia; Kingsland at Fillmore Central; Lewiston-Altura at Plainview-Elgin-Millville.

Big Nine Conference

Nov. 30 —

*Mayo at Lakeville North.

Dec. 1 —

*Austin at St. Louis Park; *New Ulm at Mankato West; *Worthington at Mankato East.

Dec. 2 —

*White Bear Lake at Century.

Dec. 5 —

Owatonna at Mankato West; Faribault at Albert Lea; JM at Winona; *Century at Park Cottage Grove; Mankato East at Austin.

Dec. 7 —

*Red Wing at Winona; Albert Lea at Owatonna.

Dec. 8 —

Century at Faribault; Austin at Mayo; Mankato West at JM.

Dec. 9 —

*Mayo at Farmington, 2 p.m.; *St. Cloud Apollo vs. Owatonna at Hopkins; Winona at Mankato East.

Dec. 12 —

Mayo at Mankato East; JM at Albert Lea; Owatonna at Century; Mankato West at Winona; Faribault at Austin.

Dec. 14 —

*JM at Red Wing.

Dec. 15 —

Albert Lea at Mankato West; *Faribault at Northfield; Austin at Owatonna; Winona at Mayo.

Dec. 16 —

Century at JM; *Mankato East at Waconia.

Dec. 19 —

*Fairmont at Albert Lea; Mankato East at Faribault; *Owatonna at Northfield.

Dec. 21 —

*Faribault at New Prague; *Hutchinson at Mankato West; Century at Mayo, 8 p.m.

Dec. 22 —

*Albert Lea at Red Wing; *Prior Lake at Mankato West; *Lakeville North at Owatonna.

Dec. 26 —

*Mayo, Century, JM at Rotary Tournament, TBD.

Dec. 27 —

*Mayo, Century, JM at Rotary Tournament, TBD; *Mankato East at Marshall Tournament, TBD; Faribault, Winona at Winona State Tournament, TBD; *Albert Lea at Albert Lea Tournament, TBD; *Mankato West at Worthington Tournament, TBD.

Dec. 28 —

*Mayo, Century, JM at Rotary Tournament, TBD; *Austin at Lakeville North Tournament, TBD; *Mankato East at Marshall Tournament, TBD; *Winona at Winona State Tournament, TBD; *Owatonna at Owatonna Tournament, TBD.

Dec. 30 —

*Winona at Winona State Tournament, TBD.

Jan. 2 —

*La Crosse Central at Winona.

Jan. 4 —

*Albert Lea at Waseca; Faribault at Mayo; *Mankato West at St. Thomas Academy.

Jan. 5 —

Owatonna at Mankato East; John Marshall at Austin; Albert Lea at Winona.

Jan. 6 —

*Burnsville at JM; *Lourdes at Austin; Mankato West at Century; *Tartan at Mayo.

Jan. 9 —

Winona at Faribault; Mayo at Owatonna; Century at Albert Lea; Austin at Mankato West; Mankato East at JM.

Jan. 12 —

Owatonna at Faribault; Albert Lea at Austin; Century at Winona; Mankato East at Mankato West; Mayo at JM.

Jan. 13 —

*New Prague at Austin.

Jan. 16 —

*New Prague at Albert Lea; *Waseca at Mankato East; Mayo at Century; *Winona at Holmen.

Jan. 19 —

Mayo at Mankato West; Mankato East at Albert Lea; Austin at Century; Faribault at JM; Winona at Owatonna.

Jan. 20 —

*Woodbury at JM; *Mankato East at Fairfield.

Jan. 23 —

Austin at Mankato East; *Onalaska at Winona; *Waseca at Faribault; *Mankato West at Marshall; *Rosemount at Owatonna.

Jan. 25 —

JM at Owatonna.

Jan. 26 —

*Owatonna at Lakeville South, 7:15 p.m.; Century at Mankato East; Austin at Winona; Faribault at Mankato West; Albert Lea at Mayo.

Jan. 30 —

Mankato West at Owatonna; Albert Lea at Faribault; Winona at JM; *Waseca at Mayo.

Feb. 1 —

JM at Mankato West.

Feb. 2 —

Mayo at Austin; Owatonna at Albert Lea; Mankato East at Winona; Faribault at Century.

Feb. 3 —

*Lakeville North at Century.

Feb. 6 —

Century at Owatonna; Austin at Faribault; Mankato East at Mayo; Albert Lea at JM; Winona at Mankato West.

Feb. 9 —

Owatonn at Austin; Faribault at Mankato East; Mankato West at Albert Lea; Mayo at Winona.

Feb. 10 —

JM at Century.

Feb. 13 —

Century at Mankato West; Mayo at Faribault; Winona at Albert Lea; Mankato East at Owatonna; Austin at JM.

Feb. 16 —

Mankato West at Austin; Faribault at Winona; JM at Mankato East; Albert Lea at Century.

Feb. 17 —

Owatonna at Mayo.

Feb. 20 —

Century at Austin; JM at Faribault; Albert Lea at Mankato East; Owatonna at Winona; Mankato West at Mayo.

Feb. 22 —

Mankato West at Mankato East.

Feb. 23 —

Austin at Albert Lea; Winona at Century; Faribault at Owatonna.

Feb. 27 —

*Waseca at Austin; JM at Mayo.

March 1 —

*Mankato West at Waseca.

March 2 —

Mayo at Albert Lea; Winona at Austin; Mankato West at Faribault; Mankato East at Century; Owatonna at JM.

What To Read Next
Fundraising is underway to move the giant ball of twine from the Highland, Wisconsin, home of creator James Frank Kotera, who died last month at age 75, 44 years after starting the big ball.