ROCHESTER A’S

Head coach: Todd Stellmaker

ROSTER

Ben Johnson, OF; Owen Merges, P/1B; Josh Fletcher, IP/P; Matt Haun, IP/P; Jack Eustice, IF/P; Jerry Fletcher, IF; Tristan Ohly, OF/2B; Peter Lynch, OF/P; Michael Rand, P; Ryan Ohm, IF/P; Drake Mayer, P; Cole Hein, 1B/P; Harrison Esau, C/P; Chris Morreale, OF/P; Blake Baudoin, P; Ben Ziebarth, IF/C; Aidan Marcou, OF/C.

SCHEDULE

Newsletter signup for email alerts

June 19 — Byron, 2 p.m.

June 22 — at Winona, 6:30 p.m.

June 25-27— Firecracker Tournament, TBD

June 29 — Kasson, 6 p.m.

June 30 — at Albert Lea, 6:30 p.m.

July 6 — Austin, 6 p.m.

July 9 — at Gopher Classic (Lakeville North), Harrisburg, S.D., 9 a.m.

July 9 — at Gopher Classic (Lakeville North), Ralston, Neb., 11:30 a.m.

July 10 — at Gopher Classic (Lakeville North), , Thunder Bay, Ontario, 4:30 p.m.

July 11 — at Gopher Classic (Lakeville North), Stillwater, 4:30 p.m.

July 11 — at Gopher Classic (Lakeville North), Lakeville North, 7 p.m.

July 16 — Rosemount, 6 p.m.

July 18 — District playoffs, TBD

July 19 — District playoffs, TBD

July 21 — District playoffs, TBD

July 22 — District playoffs, TBD

July 23 — District playoffs, TBD

July 24 — District playoffs, TBD

ROCHESTER EAGLES

Head coach: Troy Jurgenson

ROSTER

Cameron Powell, IF/P; Jack Jakub, OF/IF/P; Carter Wenszell, OF/P; Chun Chi Yang, C; Alex Rudquist, IF/P; Aidens Jahns, IF/P; Jordan Borgeson, OF/DH; Sam Schneider, C; Nolan Jurgenson, IF/P; Sam Stanley, OF/P; Gannon Fix, IF/P; Joe Sperry, IF/P; Cole Smith, IF/P; Seth Haight, C/OF; Griffin Thompson, C/IF; Brendan Davick, IF; Julio Roman, OF/P; Braden Mlenar, P/UTL.

SCHEDULE

June 25-27— Firecracker Tournament, TBD

July 6 — Kasson-Mantorville, 6 p.m.

July 7 — at Redhawks, 5:30 p.m.

July 10 — at Stewartville Wood Bat Tournament, TBD

July 12 — Division 2 playoffs, TBD

July 14 — Division 2 playoffs, TBD

July 16-17 — Division 23 playoffs, TBD

July 22 — District Final 4 Tournament, TBD

July 24 — District Final 4 Tournament, TBD

ROCHESTER PATRIOTS

Head coach: Taylor Field

ROSTER

Carter Bletsch, 1B/OF/P; Zack Carr, OF/P/1B; Cayden Cherevko, SS/3B/OF; Xavier Flatt, OF; Ethan Gary, C/OF/P; Jayden Guillette, OF/2B; Adam Hegrenes, C/P/OF/IF; Ruyan Hus, OF/C; Tyler Motley, 3B/1B; Jake Schmidt, IF/P; Nick Scott, P/OF; Aiden Smoley, C/IF/P; Christian Wojtkiewicz, P/OF.

SCHEDULE

June 22 — at Owatonna, 7 p.m.

June 25-27— Firecracker Tournament, TBD

July 6 — at Redhawks (DH), 4 p.m.

July 9 — at Gopher Classic (Woodbury H.S.), Omaha Central, 10:30 a.m.

July 10 — at Gopher Classic (Woodbury H.S.), La Crescent, 8 a.m.

July 10 — at Gopher Classic (Woodbury H.S.), Watertown, S.D., 10:30 a.m.

July 10 — at Gopher Classic (Woodbury H.S.), Grand Rapids, 3:30 p.m.

July 10 — at Gopher Classic (Woodbury H.S.), Woodbury, 6 p.m.

July 15 — at Byron, 6 p.m.

July 18 — District playoffs, TBD

July 19 — District playoffs, TBD

July 21 — District playoffs, TBD

July 22 — District playoffs, TBD

July 23 — District playoffs, TBD

July 24 — District playoffs, TBD

ROCHESTER REDHAWKS

Head coach: Chris Prindle

ROSTER

Brevin Goetz, OF/IF/P; Reid McGovern, IF/OF; Jonah Alleckson, IP; Adam McPHail, IF/P; Kyle Prindle, C/IF/P; Nolan Thompson, OF; Liam Dah, IF; Mason Leimbek, OF/P; Ian Regal, IF/OF/P; Jacob Brown, IF; Daniel Cranston, IF/OF; Payton Kor, OF/IF; Sam Hruska, OF/P; Grant Woodcock, P/OF; Kasey Carlson, IF/P; Nick Weick, IF/OF/P; Zach Condon, P/C; Spencer Kober, C/IF/P.

SCHEDULE

June 19 — Mankato National (DH), 11 a.m.

July 21 — at Austin (DH), 5 p.m.

June 23 — Winona (DH), 4 p.m.

June 25-27— Firecracker Tournament, TBD

June 29 — at Red Wing (DH), 5 p.m.

June 30 — Holmen (DH), 4 p.m.

July 6 — Patriots (DH), 4 p.m.

July 7 — Eagles, 5:30 p.m.

July 9 — at Gopher Classic (Prior Lake), Minneapolis Southwest, 11:30 a.m.

July 10 — at Gopher Classic (Prior Lake), Prior Lake, 9 a.m.

July 10 — at Gopher Classic (Prior Lake), at Gopher Classic (Prior Lake), Middleton, Wis., 11:30 a.m.

July 11 — at Gopher Classic (Prior Lake), Millard West, Neb., 11:30 a.m.

July 11 — at Gopher Classic (Prior Lake), Brandon, S.D., 2 p.m.

July 13 — Byron, 5 p.m.

July 15 — at Albert Lea, 6 p.m.

July 16 — Mankato American (DH), 4 p.m,

July 17 — at Faribault (DH), noon

July 18 — District playoffs, TBD

July 19 — District playoffs, TBD

July 21 — District playoffs, TBD

July 22 — District playoffs, TBD

July 23 — District playoffs, TBD

July 24 — District playoffs, TBD